Filter

Hind
Värv
veel... vähem
Trükiste arv (must)
Trükiste arv (värvi)
Maht
ml ml
Sobib printeritele
veel... vähem
Bränd
veel... vähem
Tootjad
veel... vähem
Tüüp
Originaalsus
Komplekt
Тип чернил
Taastatud
Filter

Kassetid

Kassetid

Prindikassettide tüübid

Prindikassett on seade, mis sisaldab tinti, toonerit või muid materjale, mis on vajalikud printimiseks. Kassettidel võib olla erinevaid tüüpe ja marke, millest igaüks on mõeldud teatud tüüpi printerile või ülesandele. Need võivad olla originaal (OEM) või ühilduvad, samuti võivad kassetid olla nii ühekordselt kasutatavad kui ka täidetavad.

 

1. Tintkassette kasutatakse tindiprinterites. Need sisaldavad erinevates värvides tinti - musta, sinist, kollast ja purpurpunast - ning võivad olla nii originaal kui ka ühilduvad.

 

2. Toonerkassette kasutatakse laserprinterites. Need sisaldavad toonerit - plastikust ja pigmendist segust valmistatud pulbrit, mis pihustatakse paberile ja seejärel kuumutatakse kinnitamiseks. Toonerkassetid võivad olla nii originaal kui ka ühilduvad ning samuti ühekordselt kasutatavad või täidetavad.

 

3. Matrismustrite kassetid sisaldavad tintlinti, mis kantakse paberile printimisel. Seda tüüpi kassette kasutatakse peamiselt kviitungiprinterites ja teistes seadmetes, kus nõutakse kõrget printimiskvaliteeti.

 

4. Fotoprinterite kassetid sisaldavad spetsiaalselt fotopaberi printimiseks välja töötatud tinte. Need võivad olla värvilised või mustad ja võivad sisaldada täiendavaid värve, nagu hele sinine või hele roosa, et taasesitada värve täpsemalt.

 

5. Kassetid kangaprintimiseks sisaldavad tinti, mis võib kanda tekstiilimaterjalidele. Neid kassette saab kasutada spetsiaalsetes printerites, mis suudavad printida kangastele, nagu särgid, lipud, bännerid jne.

Originaal VS analoog: mida valida?

Originaalkassetid (OEM) on kassetid, mida toodab sama kaubamärgi all printeritootja. Kasseti valimisel tuleks arvesse võtta hinna ja kvaliteedi suhet. Originaalsete tarbekaupade abil saab kõrgekvaliteedilisi trükiseid. See on eriti oluline fotoprinterite ja fotode printimise puhul. Puuduseks on kõrge hind. Tootjad väidavad, et kvaliteetsete kassettide kasutamisel võivad kannatada printerid ja soovitavad kasutada ainult originaaltooteid.

Originaalsed tarbekaubad jagunevad mahutavuse järgi:

- Alustamiseks või demo kassetid, mis on uue printeri komplektis. Neil on väike printimisvõime.
Standard - kasseti ressurss on mõeldud koduseks kasutamiseks või väikestele ettevõtetele.
- Kassetid suurenenud ressursiga. See tüüp on mõeldud seadmetele, mis vajavad suuri printimisvõimeid. Tavaliselt märgistatakse XL-i ikooniga.
- Kõrgeima ressursiga kassetid on mõeldud masinatele, millel on suur igapäevane printimismaht. Need vähendavad trükikulude oluliselt.

Ühilduvad tarbekaubad on uued kassetid, mida toodavad muud tehased oma tehnoloogia või printeritootjatelt ostetud tehnoloogia abil. Sellel tootel on oma kaubamärk, nagu G&G, Printrite, Static-Control ja paljud teised.

Ühilduvate tarbekaubade müük ja tootmine ei ole seadusega vastuolus, kuna tootmisel ei rikutud autoriõigusi ega patente. Lisaks annavad ühilduvate toodete tootjad garantiid kasseti kogu kasutusaja jooksul. Ühilduvad kassetid ei erine oluliselt originaalidest. Erinevus seisneb ainult selles, et tarbekaubad ei ole printeritootjate poolt valmistatud. Tegelikult ei jää trükikvaliteet alla originaalidele (OEM) kasutades ühilduvaid kassette. Kuid hind on 50-150% odavam. Kuid see kehtib ainult siis, kui ühilduvad kassetid on hea kvaliteediga.

Tänapäeval ei jää ühilduvad tarbekaubad originaalidele praktiliselt millegi poolest alla. Mõned eksemplarid ületavad originaale teatud parameetrite, näiteks ressursi ja trükikvaliteedi osas. Paljud ühilduvate kassettide tootvad ettevõtted omavad rahvusvahelisi kvaliteedisertifikaate ISO 9001-14000.