Filter

Hind
Värv
Trükiste arv (must)
Trükiste arv (värvi)
Maht
ml ml
Sobib printeritele
veel... vähem
Bränd
veel... vähem
Tootjad
veel... vähem
Tüüp
Originaalsus
Komplekt
Taastatud
Filter

Toonerid

Toonerid

Laser-kassettid (tonerid)

 

Laser-kassetid ehk tonereid peetakse laserprinterite lahutamatuks osaks, mis vastutavad kõrgekvaliteedilise teksti ja piltide eest nii isiklikul kui ka professionaalsel kasutamisel. Tonerkassetid tarnitakse erineva suuruse ja kuju järgi, olenevalt printeri mudelist ja töömahu mahust, mida see täidab.

 

Kassetid sisaldavad tonerit - pulbrit, mis koosneb peentest pigmendi osakestest, segatuna plastvaiguga. Kassetid laaditakse printeri spetsiaalsetesse sahtlitesse ja neid kasutatakse trumli täitmiseks, mis kuumutatakse ja edastab pildi paberile.

 

Kassetid võivad olla kas originaaltooted, mida toodab printeritootja, või ühilduvad, mida toodavad kolmandate osapoolte tootjad. Originaalkassetid on tavaliselt kallimad, kuid tagavad kõrgema trükikvaliteedi ja garanteeritud ühilduvuse printeriga. Turul on suur valik ühilduvaid tonerkassette, mille hind on palju odavam kui originaal (OEM).

 

Laser-kassettide peamiste eeliste hulgas võib esile tuua:

 

- kõrge trükikiiruse;

- trükikvaliteedi täpsuse;

- suure trükimahtu ühe kasseti kohta.

 

Nadlisaks on majanduslikumad kasutada kui tintprinterid, kuna neil on suurem ressurss ja neid ei pea sageli välja vahetama.

 

Siiski tuleb laserprinterikassettide kasutamisel arvestada nende keskkonnamõjuga, kuna need sisaldavad toksilisi keemilisi aineid, mis võivad olla kahjulikud keskkonnale. Seetõttu soovitatakse kasutatud kassettide korralikku utiliseerimist, et minimeerida nende mõju keskkonnale.

 

Üldiselt on laserprinterikassetid oluline osa laserprinteritest ja võimaldavad saada kvaliteetset printimist erinevate vajaduste jaoks. Neil on oma eelised ja puudused ning kasseti tüübi valimisel tuleb arvestada ka tootja hinnapoliitikat ja kasutaja isiklikke eelistusi.

 

Lisaks tuleks kasseti ostmisel tähelepanu pöörata selle mahtuvusele ja ressursile, mida see võib taluda. Tootjad näitavad tavaliselt kasseti ligikaudset ressurssi lehekülgede arvus, mida saab ühe täitmisega printida. See võimaldab hinnata trükikulude maksumust ja valida kasutaja vajadustele vastav maksimaalse ressursiga kassett.

 

Sageli pakuvad tootjad sama printeri jaoks erineva ressursiga kassette, mis muudab suurema koguse kasseti ostmise kasulikuks. Igal tootjal on oma kassettide mudelite tähistused, kuid peamiselt on need A, X, XL, XXL.

 

Üldiselt on laserprinterikassetid usaldusväärsed ja mugavad laserprinterite kasutamise elemendid. Need võimaldavad saada kõrgekvaliteedilist printimist ega nõua sageli välja vahetamist. Kasseti valimisel tuleks arvestada mitte ainult selle hinda, vaid ka printimise kvaliteeti, ressurssi ja ühilduvust printeriga. Lisaks tuleks arvestada kassettide kasutamise keskkonnamõjudega ja hoolitseda nende korrektse utiliseerimise eest.